Hayatımın Kısa Tarihçesi

1992 yılında İzmit/Kocaeli'de doğdum ve şu anda Kocaeli Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmaktayım. Mekanik malzemelerle ilgileniyorum ve özellikle mekanizmalar ile bilgisayarlar benim en büyük ilgi alanlarımdan biridir. Ayrıca, kedileri ve baykuşları aşırı seviyor, tarih ve teknik konulara ilgi duyuyor ve dünya klasiklerinden kitaplar okumaktan da keyif alıyorum.

Makine mühendisiyim ve Düzce Üniversitesi'nden mezun oldum. 2016 yılından beri mekanizma ve makine mühendisliği alanında çalışıyorum. 2020 yılında kendi şirketimi kurarak ölçüm aletleri üretmeye başladım. Şimdi ise kardeşimle birlikte lüks yatlar için özel kapı üretimi işine girdik.

Yaratıcılığımla mekanik malzemeleri birleştirerek, hayal ettiğim inovasyonları gerçeğe dönüştürüyorum. Özellikle ölçüm aletleri ve özel kapılar alanında yaptığım çalışmalarla, sektörde saygın bir konuma sahip oldum. Ancak, işletme sahibi olmanın yanı sıra, kendimi sürekli geliştirmeyi ve öğrenmeyi de önemsiyorum. Bu yüzden, okumak ve araştırmak benim için vazgeçilmez bir tutku.

Başarılarımın altında yatan anahtar, disiplinli ve meraklı yapım ve mekanik malzemelerin dünyasına duyduğum tutkudur. Hayal gücümü, çalışkanlığımı ve öğrenme arzumu birleştirerek, yaratıcı ve yenilikçi fikirler üretmeye devam ediyorum.


İftara giderken yanlış yola girip güzel manzara bulmuştuk... 

En sevdiğim şey yanlışlar yapmak...

Kim her şeyi tam anlamı ile doğru yapar ki zaten? 

Bu benim insan olduğumun bir göstergesi. Ancak, her hata bana bir öğreti verir ve bana yeni bir deneyim kazandırır. Hatalarım, kendimi daha iyi anlamama ve hayatın farklı yönlerini keşfetmeme yardımcı olur. Ayrıca, hatalarımın sonucunda aldığım sonuçlar, beni daha iyi bir insan yapar ve daha sağlam bir karaktere sahip olmamı sağlar. Bazen hatalarım beni yola çıkarmadan önce düşündüğüm yönlerde farklı yollara götürür ve bazen de bana yeni bir perspektif kazandırır. 

Bu yüzden, hep yanlışlar yapmakla suçlanmak yerine, ben bunu bir fırsat olarak görüyorum ve kendimi daha iyiye doğru geliştirmeye çalışıyorum. Bunları da "Kaliteli yanlışlar" olarak olarak adlandırıyorum.